×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
ورود نخستین محموله رول کاغذ به بندر کاسپین از روسیه

به گزارش گیلان خواست از رشت،مهندس امین افقی با اعلام این خبر اظهار کرد:با توجه به توسعه و تکمیل زیر ساختهای بندری در مجتمع بندری کاسپین و مزیت ها و معافیت های قانونی مناطق آزاد، شناسایی بازارهای جدید از سوی این سازمان در دستور کار قرار گرفته است.

معاون بندری و حوزه خزر سازمان با بیان اینکه بندر کاسپین یک بندر نسل سوم با حوضچه وسیع ،ابخور بالا و ۵۰۰ هکتار پسکرانه عملیاتی و پشتیبان است، افزود: بر اساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در جهت بهره مندی از ظرفیت های اتحادیه اقتصادی اوراسیا، فعالسازی کریدورهای بین المللی عبوری از منطقه و جذب کالاهای جدید و متنوع، شاهد فصل جدیدی در توسعه مراودات تجاری بندری منطقه آزاد انزلی در سالجاری خواهیم بود.

مهندس افقی با بیان اینکه بیش از ۹۵ درصد کالاهای وارده از بندرکاسپین کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور است ادامه داد:علاوه بر تلاش مضاعف و اقدامات قابل توجه سازمان منطقه آزاد انزلی برای اتصال هرچه سریعتر بندرکاسپین به راه آهن سراسری در نیمه اول سالجاری، با اتمام پروژه اسکله رو_رو و سایر زیرساخت های بندری در حال احداث در بندر کاسپین، ظرفیت های لجستیکی و ترانزیتی این منطقه افزایش می یابد.

عضو موظف هیات مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی یاد اور شد:با بهره برداری از واحدهای جدید تولیدی شهرک شماره ۲ و احداث شهرک صنعتی شماره ۳ در پسکرانه پشتیبان بندر کاسپین شاهد تنوع بیشتری در مبادلات تجاری کالا از این مجتمع بندری خواهیم بود.

وی به تامین حدود ۹۰ درصد از کاغذ کشور از طریق واردات اشاره کرد و تصریح کرد:با توجه به مزیت های منطقه آزاد انزلی در مرحله اول ۷۲۲ رول کاغذ از بندر آستراخان روسیه وارد مجتمع بندری کاسپین شد و پس از طی تشریفات گمرکی در انبارهای مسقف بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی تخلیه شد تا پس از ترخیص بعنوان ماده اولیه جهت استفاده در مراکز چاپ و نشر مورد استفاده قرار می گیرد.

مهندس افقی با اشاره به تفاهم صورت گرفته در خصوص استمرار واردات محموله های کاغد رول روزنامه از بندر کاسپین تاکید کرد:
با توجه به نیاز عمده کشور به واردات کاغذ، و ظرفیت بالای کشور روسیه در تولید کاغذ و محصولات مرتبط با آن، این کالا در لیست ۳۹۰ قلم ترجیحات اعطائی ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا قرار گرفته است./ روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی

  • دیدگاه های ارسالی شما، پس از بررسی در "گیلان خواست" منتشر می شود.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.