×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : چهارشنبه, ۲۷ تیر , ۱۴۰۳  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
پخش و اجرای بیش از ۱۱ هزار تن آسفالت برای اجرای پروژه های عمرانی توسط سازمان عمران در سال ۹۹

به گزارش گیلان خواست از رشت، رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، اجرای آسفالت مکانیزه معابر شهر، ترمیم نوارهای حفاری و لکه گیری معابر فرعی را از اولویت های کاری این سازمان خواند و افزود:  سال گذشته میزان ۲۱۶۰۳ تن آسفالت توسط کارخانه آسفالت تولید شده و علاوه بر اجرا توسط سازمان عمران، برای اجرا در اختیار ۵منطقه شهرداری رشت نیز قرار گرفته است.

میثم حرفت خواه افزود: طی سال گذشته بیش از ۱۱ هزار تن آسفالت برای اجرای پروژه های عمرانی توسط سازمان عمران پخش و اجرا شده است.

وی، اضافه کرد: یکی از مهمترین پروژه های آسفالت در سال گذشته، زیرسازی و آسفالت خیابان درحال احداث ۸دی و همچنین آماده سازی لاین کندروهای کمربندی خرمشهر حد فاصل میدان ولیعصر تا میدان امام حسین توسط سازمان عمران بوده است .

حرفت خواه با بیان اینکه تکمیل این خیابان مورد تاکید شهردار رشت بوده است، ابراز کرد: پس از زیرسازی و آسفالت فاز نخست این خیابان در دی ماه سال گذشته، فاز دوم این خیابان نیز از بهمن ماه سال پیش پیگیری شد و با اجرای فیبرنوری و پروژه لوله گذاری برای هدایت آبهای سطحی از سوی منطقه یک، زیرسازی و آسفالت فاز دوم این خیابان در فروردین ماه سال جاری به پایان رسید.

حرفت خواه با اشاره به جمع آوری میله های مسیر بی آرتی در خیابان امام عنوان کرد: با دستور شهردار رشت، میله های بی آرتی توسط سازمان عمران جمع آوری گردید. و عملیات تراش آسفالت قدیمی و اجرای آسفالت مکانیزه  این خیابان طی چند شب متوالی در اسفندماه سال گذشته از میدان فرهنگ تا میدان مصلی توسط اکیپ سازمان عمران انجام شد.

میثم حرفت خواه، ارسال روزانه شن مخلوط برای پوشش زباله های سراوان را از دیگر فعالیت های سازمان عمران خواند و افزود: سال ۹۹، بیش از ۶۹ هزار تن شن و ماسه مخلوط رودخانه ای از محل معدن شن و ماسه اداره پشتیبانی سازمان عمران بارگیری و در محل سایت زباله سراوان تخلیه شده است.

حرفت خواه کاهش حجم ورودی زباله به سایت سراوان را منوط به توسعه سایت های تخمیر در شرکت کودآلی عنوان کرد و افزود: ایجاد دو سوله تخمیر در کارخانه کود آلی توسط سازمان عمران در حال انجام می باشد که سوله شماره یک با ۴۶درصد پیشرفت فیزیکی و سوله شماره دو با ۷۶درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و بهمن ماه سال گذشته محل احداث سوله های در حال احداث کود آلی ، توسط ماشین آلات سازمان عمران تسطیح شد.

وی تولید فرآورده های بتنی را از دیگر فعالیت های سازمان عمران خواند و افزود: سال گذشته، بیش از ۵۸ هزار تن انواع مصالح سنگی به سازمان پسماند تحویل داده شده است. همچنین بنا به درخواست مناطق پنجگانه شهرداری، بیش از ۴ هزار تن انواع مصالح سنگی نیز در اختیار مناطق قرار گرفته است.

رئیس سازمان عمران و بازآفرینی فضاهای شهری، مطالعات انجام شده در حوزه بازآفرینی را مطلوب ارزیابی نمود و ابراز کرد: در حوزه بازآفرینی ۴پروژه در حال اجراست که ۳پروژه، اجرای مرمت ۳بنای میراثی در مالکیت شهرداری رشت است که مطالعه فاز اول و دوم پروژه مرمت و احیای خانه میرزا خلیل رفیع و تغییر کاربری به خانه موزه مشروطه، مطالعه و پروژه مرمت عمارت بلدیه و تغییر کاربری به «خانه رشت»، مطالعات بازنگری شناخت آسیب شناسی، طرح مرمت و احیای ساختمان استانداری قدیم و تغییرکاربری به «موزه هنرهای معاصر» و پروژه بهسازی محله صف سر در حوزه بازآفرینی از جمله این پروژه ها است.

رئیس سازمان عمران با اشاره به بودجه مصوب این سازمان در سال ۹۹ اظهار کرد: بودجه مصوب سال گذشته سازمان عمران بیش از ۴۵ میلیارد ریال پیش بینی شده بود که خوشبختانه سازمان عمران ۲درصد رشد درآمدی نسبت به پیش بینی داشته است. همچنین بررسی بیلان مالی سازمان عمران و مقایسه منابع درآمدی سازمان عمران در دو سال اخیر نشان می دهد در سال ۹۸، رقم منفی ۶۲ درصد کاهش داشته است./شهرداری رشت

برچسب ها :

  • دیدگاه های ارسالی شما، پس از بررسی در "گیلان خواست" منتشر می شود.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.