×

منوی بالا

منوی اصلی

دسترسی سریع

اخبار سایت

سرخط خبرها

امروز : یکشنبه, ۲۷ خرداد , ۱۴۰۳  .::.  اخبار منتشر شده : 0 خبر
استفاده مناسب از تریبون‌ها برای بیان عملکردها/ به عنوان سرباز، مجری گفتمان امام و رهبری و شهید جمهور هستم

به گزارش گیلان خواست، سدالله عباسی، استاندار گیلان عصر امروز(شنبه) در نشست مشترک ائمه جمعه و فرمانداران استان با حضور نماینده ولی فقیه در گیلان، افزود: جایگاه شاخص ائمه جمعه و فرمانداران بر کسی پوشیده نیست آنها پای جمهوریت نظام و انقلاب ایستاده اند و فرمانداران نیز به عنوان مدیران اجرایی در شهرستانها وظایف سنگینی برعهده دارند که در این راستا ائمه جمعه و فرمانداران باید از تریبون‌هایی که دراختیار دارند، در خصوص جهاد تبیین و معرفی دستاوردهای نظام به نسل جدید بهره گیرند.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه به شخصیت شهید جمهور اشاره و بیان کرد: آیت الله رئیسی از ما می خواست که صادق وعده باشیم و به قول‌هایی که به مردم می‌دهیم، پایبند بوده و اگر نتوانستیم کار و وظیفه ای که را عهده دار شده ایم به درستی انجام دهیم، از مردم عذرخواهی کنیم.

وی ادامه داد: مردمی بودن و جهادی کار کردن از شاخص های رئیس جمهور شهید بود اما یکی از بارزترین ویژگی های آیت الله رئیسی، ولایتمداری بود و ما نیز به عنوان مدیران دولت مکلفیم که راه رئیس جمهور شهید را ادامه دهیم.

استاندار گیلان بیان کرد: دولت سیزدهم با بدهی و قرض های زیاد آن هم در دوران همه گیری کرونا که روزانه جان چندصد هموطن را می گرفت، آغاز به کار کرد اما در مدت سه سال اقدامات شایانی انجام داد که مردم باید بیشتر با این اقدامات و خدمات آشنا شوند.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطرنشان کرد: برداشت و نمود عملکرد دولت برای در سال چهارم بود که رئیس جمهور شهید شد اما راه وی ادامه خواهد یافت.

وی تصریح کرد: ضمن آنکه با توجه به قانون اساسی، باید انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود که در این راستا باید ائمه جمعه، فرمانداران و سایر مسئولان فضا را به گونه ای مهیا کنند که شاهد حضور حداکثری مردم در انتخابات باشیم.

عباسی اظهار کرد: با وجود اینکه واجدین شرایط شرکت در انتخابات در گیلان ۲ میلیون و ۵۰ هزار نفر است، عنوان کرد: از این تعداد ۱۲۰ هزار رای اولی هستند.

عباسی ادامه داد: امروز باید امید به جامعه تزریق شود و جلوی فتنه‌های دشمنان را بگیریم تا شاهد حضور حداکثری مردم در این دوره از انتخابات باشیم.

*بنده به عنوان سرباز، مجری گفتمان امام و رهبری و شهید جمهور هستم

استاندار گیلان با بیان اینکه حضور بی‌نظیر مردم در مراسم تشییع شهید جمهور و هیئت همراه نشان دهنده ابراز رضایت و پیوند قلبی مردم با شهید دکتر رئیسی است، گفت: همه برنامه ها مطابق با شعار راهبردی دولت سیزدهم پیش می‌رود و من به عنوان سرباز، مجری گفتمان امام و رهبری و شهید جمهور هستم.

عباسی با بیان اینکه مبانی شکل‌گیری انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی بوده است، اظهار کرد: مبنای شکل‌گیری انقلاب اسلامی مردم سالاری دینی، وحدت کلمه، اتحاد مردم، دموکراسی بوده و دولت سیزدهم اجرایی شدن این امور را سرلوحه کاری خود قرار داده است.

وی با اشاره به وظایف ائمه جمعه در آگاه‌سازی جامعه در حوزه‌های مختلف گفت: موعظه فقط مختص مسائل معنوی و اخلاقی نیست بلکه زمینه‌های سیاسی و اجتماعی را هم شامل می‌شود، لذا ائمه در مسائل اجتماعی و سیاسی باید با تحلیلی مناسب جامعه را آگاه کنند که تاکنون این چنین نیز بوده است.

*دشمن در تلاش برای کمرنگ جلوه دادن دستاوردهای انقلاب اسلامی است

استاندار گیلان با تاکید بر تلاش دشمن برای کمرنگ جلوه دادن دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت سیزدهم بیان کرد: از ائمه جمعه درخواست دارم در آگاه کردن مردم از «قضایای داخلی و جهانی، توطئه‌ها و نقشه‌های دشمن و نیازها و واقعیات جامعه» در خطبه‌های نماز جمعه بیش از گذشته تلاش کنند.

وی با اشاره به صادق الوعده بودن دولت سیزدهم و شهید جمهور در بخش‌های مختلف افزود: گفتمان دولت سیزدهم، گفتمان امام و رهبری است و سند این گفتمان بیانیه گام دوم است و تمام اقدامات دولت در همه حوزه ها مستند به بیانیه‌ گام‌ دوم انقلاب اسلامی بوده است.

عباسی با بیان اینکه حضور بی‌نظیر مردم در مراسم تشییع شهید جمهور و هیئت همراه نشان دهنده ابراز رضایت و پیوند قلبی مردم با شهید دکتر رئیسی است، گفت: رئیس جمهور شهید چهره‌ای انقلابی و خستگی ناپذیر و عالمی مجاهد بود که با همه وجود مردم را دوست داشت.

*بخش اعظمی از مصوبات دور نخست سفر شهید جمهور محقق شده است

نماینده عالی دولت در گیلان ‌با اشاره به تکمیل بخش اعظمی از پروژه‌های مصوب دور نخست شهید جمهور به استان تصریح کرد: ما آماده حضور رئیس جمهور شهید برای افتتاح پروژه‌ها در گیلان بودیم که بزرگترین آنها راه‌آهن رشت – کاسپین بود که قرار بود در سفر رئیس جمهور شهید بهره برداری شود ، ضمن اینکه هشت کیلومتر باقیمانده آزاد راه رشت – قزوین از پروژه های مهم دولت سیزدهم و انقلابی اسفندماه سال گذشته به بهره برداری رسید.

استاندار گیلان با تشریح سایر اقدامات انجام شده در دولت سیزدهم و انقلابی شهید آیت الله رئیسی در گیلان بیان کرد: افتتاح پل آستاراچای، ساماندهی لندفیل سراوان که معظلی ۴۰ ساله بود، کاهش آلودگی رودخانه‌های زرجوب و گوهررود با احداث تصفیه خانه ها زندان لاکان رشت و صنایع و غیره از جمله این کارهاست.

عباسی با درخواست از ائمه جمعه در خصوص بازگو‌ کردن دستاوردهای دولت سیزدهم در طی سه سال گذشته گفت: همواره در تبیین دستاوردهای انقلاب اسلامی و دولت سیزدهم بسیار اثربخش بوده اند، از این رو از  تریبون‌های نماز جمعه می‌توان در تبیین و تشریح این دستاوردها و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که هم وضع موجود را به خوبی ترسیم کرده و هم چشم اندازی از آینده را ترسیم کرده است، بهره گرفت.

*کاهش نرخ بیماری در کشور مهم‌ترین دستاورد دولت سیزدهم در کشور است

استاندار گیلاندیگر دستاوردهای دولت سیزدهم را کاهش نرخ بیکاری دانست و افزود: با تلاش‌های صورت گرفته در سه سال گذشته، نرخ بیکاری استان از بالغ بر ۹ درصد امروز به کمتر از هفت درصد رسیده است و تعهد اشتغال استان هم در سال گذشته بیش از ۱۱۴ درصد محقق شد.

*۱۵۰۰میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های درمان در گیلان اختصاص یافته است

استاندار گیلان با بیان اینکه در دولت سیزدهم ۲۷۰ واحد تولیدی، کشاورزی، صنعتی و خدماتی در گیلان احیاء شده است، افزود: همه برنامه ها مطابق با شعار راهبردی دولت سیزدهم پیش می‌رود و من به عنوان سرباز، مجری گفتمان امام و رهبری و شهید جمهور هستم.

عباسی با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم و شهید جمهور در تکمیل و توسعه زیرساخت‌های حوزه درمان در گیلان بیان کرد: یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های درمان در نظر گرفته شده بود و در آینده‌ای سایت بیمارستانی لاکان و پورسینا به بهره‌برداری می‌رسد.

*جذب اعتبار ۷۰ میلیارد تومانی برای تعریض جاده فومن_پونل

استاندار همچنین از اختصاص ۷۰ میلیارد تومان برای تعریض و چهاربانده کردن جاده فومن، پونل، آستارا خبر داد و گفت: در گذشته اعتبارات خوبی برای جاده فومن به پونل اختصاص نمی‌یافت ولی اکنون ۷۰ میلیارد تومان برای تعریض و نوسازی جاده جذب شده و کارها در حال انجام است.

عباسی ادامه داد: کنارگذر تالش در حال انجام بوده و پل اسالم در حال تکمیل است.

وی با اشاره به اینکه در فاز نخست پروژه آبرسانی به روستاهای گیلان ۸۵۰ کیلومتر لوله گذاری انجام شده و هدف ما آن است که با همت بسیج سازندگی و مشارکت مردم تا پایان سال جاری تمامی ۷۱۱ روستای فاقد آب شرب بهداشتی در استان را از این خدمت بهره مند نماییم.

وی با تأکید بر لزوم توجه بر آمدگی دستگاه‌های اجرایی در گیلان در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بیان کرد: ائمه جمعه در انتخاب اصلح کمک کرده و‌ با جهاد تبیین نگذارند عده‌ای با وارونه جلوه دادن واقیعت‌ها مردم را در انتخاب دچار تزلزل کنند.

استاندار گیلان ادامه داد: بدون شک مردم در انتخابات ریاست جمهوری به گزینه ای اصلح که در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی و در مسیر شهید جمهور باشد رای خواهند داد ولی این امر مستلزم هم صدایی در کشور است

برچسب ها :

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  • دیدگاه های ارسالی شما، پس از بررسی در "گیلان خواست" منتشر می شود.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.